Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00 +90 532 441 51 81 merhaba@aurakariyer.com.tr
Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00 +90 532 441 51 81 merhaba@aurakariyer.com.tr

25 Ekim 2022 Güneş Tutulmasının Burçlara Göre Kariyerinize ve İş Hayatınıza Etkileri

Ömrümüzün her anında hem tarihi yeniden yazıyor hem de yazılan tarihe şahitlik ediyoruz.

Önümüzdeki onbeş günlük süreçte iki önemli gökyüzü olayına her sene olduğu gibi yine ve yeniden tanıklık edeceğiz.

Bunlardan ilki 25 Ekim 2022 Salı günü gerçekleşecek olan Parçalı Güneş Tutulması olurken ikincisi ise 08 Kasım 2022 Salı Günü gerçekleşecek olan Ay Tutulması olacak.

Gökyüzünün kandilleri arasında yaşanan bu tipteki yakınlaşma ve uzaklaşmanın onlar için ne anlama geldiğini kestirebilmek mümkün olamamakla beraber bizler için ise ortaya çıkan anlamı bir başka.

Yaşanan tutulmalar bazen bir savaşın kaderini belirlerken bazen de bir insanın hayatındaki bitiş ve başlangıçları sembolize edecek şekilde anlamlandırılabiliyor.

Kehanet sanatının üstadları her iki tutulmaya da birbirinden farklı anlamlar yüklemiş zaman içinde. Yaşayacağımız iki yeni tutulma için de durumun aynı olduğunu söylememiz sürpriz olmayacak sanıyoruz. Belki siz de tutulmaların yaşantınıza olacak yansımalarını merak edip burcunuza dair yorumları çoktan okumuş olabilirsiniz 🙂

Biz de Güneş Tutulmasının gerçekleşeceği bugün ortaya çıkacak etkilerin kariyerinize ve iş hayatınıza olan etkilerini bir Kariyer Danışmanının bakış açısı ile yorumlamak istedik.

Paylaşımımız ironi içermekle beraber kariyerinizin gelişimine yönelik farkındalığınıza katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Lütfen öncelikle yükselen burcunuzun yorumunu okuyun, sürç-i lisan ettiysek affola 🙂

Koç Burcu: Uzun bir süredir beklediğiniz terfi veya maaş/yan hak iyileştirmesi önümüzdeki dönemde gündeme gelebilir. Bunun için size sunulacak gelişim fırsatlarını iyi değerlendirin. İşyerindeki “kredinizi” boşa harcamayın. Katılacağınız eğitim veya etkinliklerin bilgilerini özgeçmişinize ve LinkedIN profilinize eklemeyi de unutmayın.

Boğa Burcu: İşinde yapmak istediğin yeni başlangıç için harekete geçmenin zamanı geldi. Her anlamda kazançlı çıkacağın bu süreçte dikkat etmen gereken konu yöneticilerin ve çalışma arkadaşlarına olan iletişiminde ilişki yönetimini sağlayabilmen olacak. Sakinliğini koru ve dengede kalmaya odaklan. Müzakere Teknikleri konusunda alacağın bir eğitimin yararını görebilirsin.

İkizler Burcu: Çalışma ortamında beklenmedik bir şekilde meydana gelen değişiklik ile uzun zamandır ayaklarını sürüyerek devam ettiğin işine adeta koşarak gitmeye hazır ol. Esnek çalışma koşullarının avantajlarını yaşamayı sen de hakediyorsun. Yaşayabileceğin mekansal değişiklikten kaynaklanan sağlık sorunların olabilir. Yararlandığın Özel Sağlık Sigortasının limitleri hakkında Özlük ve Yan Haklar ekibi ile iletişimin artabilir.

Yengeç Burcu: Bir süredir gelişimine yatırım yaparak güçlendirdiğin özgeçmişini aktif olarak kullanacağın zaman geldi çattı. Ulaşmak istediğin hedef belki de birkaç tıklama ötede seni bekliyor. Dizginleri ele alarak kariyerini sürdüreceğin yeni işin için başvurularını yapmaya başlayabilirsin. Hayallerini süsleyen o yeni işe girebilmen için bağlantılarını da değerlendirmeyi ihmal etme sakın. Güçlü bir Network’e sahip olmanın faydalarını göreceğin bir dönemdesin.

Aslan Burcu:. Bugüne kadar gerek ailen ve sosyal çevrende gerekse iş arkadaşların arasında dikkat çeken özelliklerin ile gündeme geliyordun. Önümüzdeki dönemde bu özelliklerine bir yenisi daha eklenecek. Dahil olacağın bir projede üstleneceğin sorumluluk ile Liderlik özelliğini de sergileme fırsatı bulacaksın. Sabırlı ve takipçi olman gereken bu süreçte liderlik konulu kitapları okuyabilirsin.

Başak Burcu: Barış Manço’nun “Yine Yol Göründü Gurbete” şarkısı adeta senin bu dönem içinde bulunacağın koşulları anlatıyor. İşine dair sezgilerinin ne kadar doğru olduğunu bir kere daha farkedebilirsin. Pozisyonuna bağlı olarak işine şehir veya ülke dışında devam etmenin zamanı geldi de geçti bile. Expat kelimesinin anlamını ve başarabilmenin mutluluğunu her haliyle yaşayarak hissedeceksin.


Terazi Burcu:
Bugüne kadar çevren ile olan ilişkilerinde sergilediğin adaletli tutumu birazcık da kendine karşı göstermenin vakti geldi çattı. Kendine karşı ne kadar adil olduğunu sorgulayacağın ve en sonunda kendini ödüllendireceğin bir dönem seni bekliyor. Özgeçmişini güçlendirecek fırsatları kaçırma. Yurt dışı yabancı dil eğitimine başvurmak için uygun bir dönemdesin. Hayallerindeki eğitimi bu sefer ıskalamazsın umarım.

Akrep Burcu: Hayatınızda yepyeni başlangıçlar yapacağınız bir dönem sizi bekliyor. Bunun için de yaşadığınızı zannettiğiniz gerçekliğin soğukluğu ile yüzleşerek bu dönemi bitirmelisiniz. Değişecek, dönüşecek ve bu aşamada belki de kavrulacaksın. Kalbinde yaşattığın sessiz istifayı söküp atarak potansiyelini keşfedeceğin bir yolculuk seni bekliyor. Ani kararlar vermeden önce katıldığın Kriz Yönetimi eğitimini hatırlaman da fayda var.

Yay Burcu: Güneş Tutulmasının etkilerinin ağırlıklı olarak hissedileceği Kasım ayında işyerinizdeki sırların ortaya çıkışına şahit olacaksınız. Bazı konularda dedikodudan öteye geçemez diye düşündüklerinizin aslında gerçeğin kendisi olduğu ortaya çıkabilir. Yeni bir ürününüzün veya projenizin tanıtımı öncesinde rakip şirketin sizi izlemek için kullandığı yöntemler sizi şaşırtabilir ama stalker ortaya çıkacak. Etik ve mesleki değerlere uygun hareket etmenizin size kattıklarını farkedeceksiniz.

Oğlak Burcu: Pandemi sırasında içine kapandığınız kabuğunuzdan sıyrılacağınız bir döneme giriyorsunuz. İşyerinizde organize edilen bir etkinlikte gönüllü olarak yer alabilirsiniz. Hobileriniz veya yaptığınız iş ile alakalı kulüp veya derneklere üye olabilirsiniz. Sivil Toplum Gönüllüsü olmanın ne anlama geldiğini bizzat yaşayarak deneyimleyeme hazır olun. Faaliyetleriniz kazançlarınıza da katkı sağlayacak.


Kova Burcu: Kariyer yolculuğundaki önemli bir yol ayrımı seni bekliyor. Herşeyin ile bu gün için hazırlanmıştın. Şimdi ise eline geçen fırsatı değerlendirmek için hemen harekete geçmek isteyeceksin. Motivasyonunun yükseldiğini hissedeceğin önümüzdeki haftalarda Kişisel SWOT Analizini bir kere daha gözden geçirmeden karar vermemeni öneriyoruz. Unutma bazen geri dönmek istediğinde yaktığın köprülerin külünden başka bir şey seni beklemeyecektir.


Balık Burcu: Kadim bilgeler “Su akar, yolunu bulur” demişler. Yaşamsal planında esneklik gösterebilmenin ne kadar önemli olduğunu bizzat deneyimledin ve süreçte kendi değerlerini farkettin. Öğrendiklerini paylaşmak istiyorsan şimdi bunun tam zamanı. Kişisel web sayfası veya blog oluşturabilir, sosyal medyayı daha aktif kullanmaya başlayabilirsin. Kişisel Markanı oluşturmak istiyorsan bu konuda danışmanlık almak için uygun bir dönemdesin.