Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00 +90 532 441 51 81 merhaba@aurakariyer.com.tr
Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00 +90 532 441 51 81 merhaba@aurakariyer.com.tr

ağaç

Bugün ekibimiz için heyecan ve mutluluk verici bir gün.

Ülkemizin ihtiyacı olduğunu düşündüğümüz, kendini tanıyan ve nitelikli olarak ifade edebileceğimiz, insan kaynağını geliştirme konusundaki çalışmalarımızı başlatarak faaliyet alanımıza dair bir tohumu yaşadığımız bu bereketli toprağa ektiğimizi düşünüyoruz.

Sizlerle beraber çıktığımız bu yolculukta yeşerecek ekinlerin gün be gün çoğalmasını ümit ediyoruz.

Ümidimizin sözde kalmayıp vücut bulabilmesi adına logomuzda da yer verdiğimiz AURA’nın dört katmanını temsilen dört fidanı TEMA Vakfı aracılığı ile Eskişehir Çukurören-2 Hatıra Ormanına dikiyoruz.

Bu fidanlar yolculuğumuz sırasında bizimle birlikte büyüyecek, yaprakları yeşerecek bazen bu yapraklar sararıp solacak ve bulunduğu alana dökülecek. Ama biliyoruz ki onların yerine yenileri de yeşerecek aynı hayatımızda da olduğu gibi.

Bir Dikili Ağacım Bile Yok sözünü üzerinde yaşadığımız topraklarda zaman zaman sıkça duyarız. Her canlı üzerinde yaşadığımız bu toprağa bağlanmak, kendi varlığını hissetmek ve hissettirmek ister. Mesele aslında kalıcılıktır yani kök salabilmek, köklenebilmektir.

Aynı durumun iş yaşamımız içinde geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ben yıllarımı verdim bu şirkete, dirseklerimi çürüttüm derken aslında söylenmek istenen de budur.

İbn-i Haldun’a atfedilerek söylenen “Coğrafya Kaderdir” sözü örneklendirilirken genelde negatif anlamı ile kullanılıyor. Üzerinde yaşadığımız toprakları düşününce aslında coğrafyanın kader olmadığını tam tersine barındırdığı tüm varlıkları ile Dünyanın en bereketli bölgesinde bulunduğumuzu hatırlamamız gerekiyor.

Toprağı, suyu ve havasıyla bereketin fışkırdığı bu coğrafyanın belki de en önemli kaynağı olan İnsanımızı asla unutmamalıyız. Canı ile varolan, bu bereketli topraklarda hayaller ve ümitin can suyu ile yeşeren bir fidan misali olan insanımızı…

Mevzu bahis olan ağaç çoğunlukla bir semboldür aslında konuşmalarımızda; hayata geçen bir fikir, anımsandığında mutluluk veren bir hayal, kişiyi hayata bağlayan bir hedeftir…

Bu ağaç aslında sizi hayata bağlamaktadır bir anlamda.

Yolculuğun herhangi bir anında geriye dönüp baktığımızda yolculuğun başlangıcında varılacak bir hedef belirlemediysek eğer birden aklımıza o cümle gelir; Şu hayatta bir dikili ağacım bile olmadı…

Bu düşüncelerle yola çıkarak gelecek nesillere daha sürdürülebilir, daha yaşanabilir ve “yemyeşil” bir dünyayı mirasımız olarak bırakabilmek adına tüm danışanlarımıza TEMA Vakfı aracılığı ile bir fidan dikerek hediye etmek istiyoruz.

Kariyer Yolcuğunuzla birlikte büyüyecek olan fidanın gölgesinde, gelecekte hep beraber tatlı bir tebessümle, soluklanmak dileğiyle…