Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00 +90 532 441 51 81 merhaba@aurakariyer.com.tr
Pazartesi - Cuma 09:00 - 19:00 +90 532 441 51 81 merhaba@aurakariyer.com.tr

KOSGEB Girişimci Destekleri Güncellendi – Üst Limit 2 Milyon TL’ye yükseldi!..

İş Girişimi Yapmak İsteyenlerin Dikkatine!..

KOSGEB Girişimci Destekleri Güncellendi – Üst Limit 2 Milyon TL’ye yükseldi!..

📌 2009 yılında kuruluş kanununda yapılan değişiklik ile KOSGEB’in hedef kitlesi hizmet ve ticaret sektörlerindeki KOBİ’leri kapsayacak şekilde genişletilmişti. Bu değişiklik ile ilk kurulduğu dönemde yalnızca imalat sanayi KOBİ’lerine destek veren KOSGEB artık ülkemizdeki KOBİ’lerden sorumlu kuruluş haline geldi.

📌 KOBİ’lerin geliştirilmesi ve katma değer sağlayacak nitelikli işletmelerin kurulmasını desteklemek amacı ile kurgulanan destek programları bugünün şartlarına ile KOBİ’lerin ve girişimcilerin ihtiyaçlarına göre güncelleniyor.

kosgeb

💵 Kurum tarafından sağlanan “Girişimcilik Desteği” üst limiti 375 Bin TL’den 2 Milyon TL’ye çıkarıldı.

📌 KOSGEB tarafından sunulan destek programları “İş Kurma Desteği” ve “İş Geliştirme Desteği” olarak iki ayrı başlıkta sunuluyor.

🔷 İş Kurma Desteği’nden kurum tarafından desteklenen sektörlerde faaliyet gösteren tüm işletmeler yararlanabiliyor.

🔷 İş Geliştirme Desteği’ne ise destek programına başvuru tarihi itibaren işletmesini en fazla 3 yıl önce kurmuş olan girişimciler başvuru yapabiliyor.

📅 İş Kurma Desteği’ne başvurular sürekli olurken, İş Geliştirme Desteğine başvurular bu yıl 10 Mayıs – 28 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

🔗 KOSGEB’in “Girişimci Destek Programı” hakkındaki detay bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz – https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/1231/girisimci-destek-programi

Murat Babadalı